Nazywam się Magdalena Nowacka i jestem ekspertem ds. snu dziecka.

W skrócie:

$

Certyfikowana Konsultantka Snu (Institute of Sensitive Sleep Consulting)

$

Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców

$

Mgr studiów humanistycznych i studentka ostatniego roku psychologii

$

Entuzjastka rodzicielstwa równowagi i rodziny w której wszyscy są ważni i dzieci i rodzice

$

Założycielka marki Wyspane

$

Mama trójki dzieci (2016, 2018 i 2023 r.)

Chcesz więcej szczegółów? 

Proszę bardzo:

Moją misją jest niesienie pomocy niewyspanym rodzicom niewyspanych dzieci. Tak by pod koniec naszej wspólnej podróży wszyscy byli wypoczęci i wyspani: wyspane dzieci, wyspane mamy, wyspane całe rodziny.

Jestem certyfikowanym konsultantem snu dziecka z międzynarodowym dyplomem Institute of Sensitive Sleep Consulting w Australii. Dlaczego tam? Z kilku powodów, m. in.:

  1. Po pierwsze ISSC należy do międzynarodowej organizacji International Association of Child Sleep Consultants – a co za tym idzie wiedza przekazywana w tym instytucie spełnia międzynarodowe standardy oparte i opracowane na podstawie dowodów naukowych.
  2. ISS jest członkiem API – Attachment Parenting International – organizacji wspierającej rodzicielstwo bliskości. Myślą przewodnią, którą ja kieruję się w swojej pracy jest to, że to rodzic kocha i zna najlepiej swoje dziecko i rodzic będzie wiedział, jaka metoda, sposób działania będzie w ich rodzinie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na dojście do celu – zdrowego i spokojnego snu całej rodziny, a w dalszej perspektywie co za tym idzie zdrowego rozwoju dziecka oraz zdrowych i pełnych miłości relacji w rodzinie. Wspieramy każdy styl rodzicielstwa.
  3. Australia geograficznie położona jest na styku kultur, gdzie podejście do snu dziecka (i wychowania w ogóle) jest skrajnie różne. Mam na myśli Australie i Nową Zelandie gdzie dominuje kultura podobna do naszej, Europejskiej oraz Japonię, Singapur, Chiny gdzie podejście do wychowania oraz do snu dziecka w szczególności, jest skrajnie odmienne. Praca w tak zróżnicowanym środowisku, pozwoliła mi na wielowymiarowy i wielozakresowy rozwój, wychodząc poza kalkę i filtr swojego własnego postrzegania zagadnienia. Pozwoliła mi też dostrzec jak skrajne są te dwa podejścia oraz dojść do wniosku, że metody oparte na faktach i nauce leżą gdzieś pośrodku tego kontinuum.  

W skrócie: razem z rodzicami szukam złotego środka, który u każdej rodziny znajduje się w innym punkcie.

Prywatnie natomiast jestem szczęśliwą i wyspaną mamą, wyspanych (zazwyczaj) dzieci: córeczki Uli (r. 2016), synka Witka (r. 2018) i córeczki Wandy (r 2023). Już teraz wyspanych. Choć nie zawsze tak było. Gdy urodziła się starsza córka, obie poznałyśmy, aż za dobrze co to są bezsenne noce, wieczorny długi płacz, problemy z zasypianiem czy pobudki co 45 min… Przebyłyśmy obie bardzo długą i wyboistą drogę, żeby dojść do harmonii i spokojnego snu. Ty nie musisz iść taką krętą ścieżką jak ja. Wystarczy, że zostaniesz ze mną i razem sprawnie dojdziemy do celu – spokojnego i zdrowego snu Twojego dziecka. A skoro jesteś na tej stronie, zrobiłaś/eś już pierwszy krok. Jesteś na dobrej drodze – autostradzie, która prowadzi do zdrowego i równoważonego rozwoju Twojego dziecka.

Moją pasją i celem jest pomaganie zmęczonym i niewyspanym rodzicom rozwiązywać problemy ze snem, z którymi borykają się ich dzieci.
Jestem również Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny.

Jako Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny wspieram rodziców w wychowaniu które:

👍 pomaga dzieciom poczuć, że są ważne w rodzinie

👍 jest pełne szacunku i zachęcające

👍 NIE stosuje kar i nagród

👍 jest skuteczne długofalowo

👍 uczy ważnych umiejętności społecznych

👍 uczy ważnych kompetencji życiowych

👍 zachęca dzieci do odkrywania ich zdolności i kompetencji

Jestem również wolontariuszem Fundacji Rodzina w Mieście Rumia.