Dopłata do Pakietu Premium do 2 tygodni po konsultacji

.

Pakiet PREMIUM
(dzieci od 4 mc)

Dla wymagających:
3 TYGODNIE nielimitowanego wsparcia
Opracowanie Indywidualnego Planu Działania

do 2 dni roboczych

4 tygodnie na omówienie Planu Działania i rozpoczęcie opieki
Videorozmowa konsultacyjna 1 godz, która rozpoczyna opiekę

Omówienie Planu Działania oraz Nauki Samodzielnego Zasypiania.

Opieka nad rodziną w okresie 3 tygodni:
Bieżąca analiza dziennika snu dziecka
20 maili wysłanych przez Was oraz 20 maili zwrotnych
3 godzinne wsparcie telefoniczne /videorozmowy
Nieograniczony kontakt w aplikacji Messenger

(dni robocze pn.-piątku 9.00-17.00)

Wieczorne koło ratunkowe:

w razie potrzeby możliwość kontaktu poprzez Messenger wieczorami (17.00-22.00) i w weekendy (9.00-17.00).

Możliwość odpłatnego przedłużenia opieki
Rozmowa podsumowująca współpracę.
NOWOŚĆ: po zakończonej współpracy dostęp do zamkniętej grupy wsparcia

1100 PLN

Cena:  880 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego w ogóle warto zajmować się snem dziecka?

Badania dotyczące zaburzeń snu u dzieci prowadzone są od stosunkowo krótkiego czasu (ostatnie 20 lat). Prawdopodobnie wynikało to z mylnego przekonania, że zaburzenia snu u dzieci są rzadkością, a zdrowe dzieci nie powinny mieć problemu ze snem. Jednak ostatnie lata badań zupełnie odwróciły myślenie o śnie. Okazuje się, że ze względu na niedojrzały jeszcze układ nerwowy, zaburzenia snu u dzieci pojawiają się nawet częściej niż u dorosłych. Wg szacunków nawet jedna trzecia dzieci żyjących w zachodniej cywilizacji ma problemy ze snem

Dzisiaj nie ma wątpliwości, że dobry sen jest podstawowym czynnikiem warunkującym zdrowe życie i prawidłowy rozwój dziecka (dorosłego również). Jednak żeby zdrowo spać dzieci muszą się tego nauczyć.

Bezsenność czy też nadmierna senność u dorosłych bardzo często ma swoje przyczyny w dzieciństwie, ponieważ nie nauczono ich wtedy zdrowo spać.

I tak jak uczymy nasze dziecko zdrowo i higienicznie się odżywiać, tak możemy je nauczyć zdrowo i higienicznie spać. 

Może poczekam i dziecko wyrośnie z problemów ze snem?

Większość dzieci wyrasta z problemów ze snem. Większość, nie wszystkie. Pytanie jednak kiedy? W wieku 3 lat? 4 lat? 6 lat? Regenerujący sen jest fundamentem zdrowego rozwoju, warto więc zapewnić go swojemu dziecku od początku. Jest to szczególnie istotne w pierwszych dwóch latach życia, kiedy to mózg dziecka rozwija się z największą intensywnością. Dodatkowo zdrowy sen dziecka, sprzyja zdrowemu snu rodzica. A wyspany rodzic ma więcej sił i cierpliwości na budowanie zrównoważonej, opartej na miłości i bezpieczeństwie, relacji z dzieckiem.

Czy moje dziecko nie jest za małe/ za duże na pracę nad snem?

Nigdy nie jest za wcześnie by tworzyć pozytywne nawyki związane ze snem. Im wcześniej wprowadzimy je w życie tym łatwiej i bardziej naturalnie nam to pójdzie.

 

Nigdy też nie jest za późno by zacząć pracować nad snem. Standardowo pracuję z dziećmi do 6-go roku życia – zazwyczaj są to rodzice, którzy czekali aż dziecko samo wyrośnie. Im dziecko jest starsze tym zmiany mogą być trudniejsze do wprowadzenia, bo i niekorzystne nawyki są silniejsze i dłużej utrwalone. Zmiany te nie są jednak niemożliwe, wymagają po prostu więcej pracy i zaangażowania ze strony rodziców. Podczas współpracy z rodzicami starszych dzieci, wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zarówno Konsultanta Snu jak i Edukatora Pozytywnej Dyscypliny. Jeśli Twoje dziecko jest starsze niż 6 lat, skontaktuj się ze mną indywidualnie, omówimy możliwości współpracy.

Czy korzystając z usługi konsultantki snu muszę uczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Nie. Chociaż jest to zalecane, ponieważ brak umiejętności samodzielnego zasypiania u dzieci, bardzo często prowadzi do zaburzeń snu. Są jednak dzieci, które NIE zasypiają samodzielnie, a mimo to śpią dobrze. Czasem wystarczy też zmiana sposobu zasypiania, niekoniecznie na w pełni samodzielne i to już poprawi sen malucha i Wasz.
Jeśli, z jakiś przyczyn, nie chcesz uczyć dziecka w pełni samodzielnego zasypiania, skupimy się na powolniejszych zmianach sposobu zasypiania.

Czy nauka samodzielnego zasypiania oznacza, że muszę zostawić dziecko w pokoju, żeby się wypłakało (CIO)?

Oczywiście że nie.

Jest wiele innych metod (oraz ich kombinacji) nauki samodzielnego zasypiania, które głównie różnią się między sobą sposobem reagowania rodzica na płacz dziecka.

Ja nie stosuję i nigdy nie zalecam pozostawieniea dziecka samego, żeby sie wypłakało do zaśnięcia.

Sposób nauki zostanie dobrany indywidualnie do Waszych potrzeb, uwzględniając m. in. takie czynniki jak: wiek dziecka, temperament, styl wychowania i możliwości rodziców.

Czy dzieci płaczą podczas Nauki Samodzielnego Zasypiania?

Zazwyczaj tak. Mimo że jest to trudne i wszyscy chcielibyśmy tego uniknąć, zazwyczaj NSZ w początkowej fazie wiążę się z płaczem dziecka. Ile będzie tego płaczu i jak długo będzie trwał, zależy od kilku czynników: temperamentu dziecka, zastanej sytuacji i nawyków, metody obranej przez rodzica, a także od nastawienia rodziców – ich emocji i konsekwencji w działaniu. Jeśli rodzic jest pewny siebie, wie że dobrze robi i postępuje zgodnie z planem, daje dziecku emocjonalne oparcie i płaczu jest zdecydowanie mniej.

TRAUMA! Boje się, że moje dziecko będzie miało traumę, a ja stracę z nim dobrą relację

Spokojnie. Metody, które ja stosuję są bezpieczne i skuteczne. Nie powodują traumy, ani poczucia porzucenia u dziecka.

Mamy do dyspozycji ogromną ilość badań dot. NSZ, również takich które trwały 5 lat. Nie ma mowy o żadnej traumie, kortyzolu niszczącym mózg (ps czy wiesz że naturalnie wszyscy mamy wyrzut kortyzolu codziennie rano?) czy też utracie relacji. Metody, które proponuję są tak skonstruowane, by dziecko nie miało poczucia porzucenia, ani nie wpływają negatywnie na bezpieczny styl przywiązania dziecko-mama.
Wręcz przeciwnie!

Niewyspani rodzice często są labilni emocjonalnie i nie mają siły budowac stabilnej i bliskiej relacji w ciągu dnia, bo “przysypiają na stojąco”. Dodatkowo niewyspanie jest jednym z czynników ryzyka depresji wśród młodych mam. A ta natomiast wpływa niekorzystnie na relacje w rodzinie (z dzieckiem, partnerem, starszym rodzeństwem malucha).

https://aasm.org/resources/practiceparameters/review_nightwakingschildren.pdf

https://bmjopen.bmj.com/content/2/5/e001662

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2015451/

https://pediatrics.aappublications.org/content/130/4/643

 

Tylko czy to się uda? Próbowałam już wszystkiego i nasz przypadek jest beznadziejny...

TAK, uda się. W trakcie współpracy pracujemy nad higieną snu, rytuałami oraz innymi czynnikami, które wpływają na sen dziecka. Dodatkowo pracujemy nad Nauką Samodzielnego Zasypiania, która jest skutecznym i opartym na dowodach naukowych sposobem na poprawę snu dziecka. Nie jest to jednak magia ani “odczarowywanie dziecka”. Jest to nauka i proces zmiany nawyków, który jest żmudny i wymaga wysiłku oraz konsekwencji i jednoczesnej uprzejmości ze strony rodziców. (Podobnie jak całe wychowanie). Pomogę Wam przejść cały ten proces tak, by był dla Was najłatwiejszy i najskuteczniejszy.

Próbowałam już nauki samodzielnego zasypiania, ale u nas to nie działa… maluch śpi tylko przy piersi (na rękach)

Jeśli NSZ nie działa, zazwyczaj dzieję się tak, ponieważ rodzice nie mają odpowiedniej wiedzy, by wdrożyć ją prawidłowo i skutecznie. Opierają swoje działania na informacjach od koleżanek, albo innych mam z Internetu i mediów społecznościowych. Stosują metody prób i błędów, bez konkretnego planu działania. Nie wiedzą jak się zachować w trudnych sytuacjach, co zrobić w trakcie drzemek, co podczas pobudek czy karmienia. To wszystko wprowadza chaos i zamieszanie, które nie sprzyja nauce. 

By NSZ była skuteczna należy odpowiednio przygotować do niej zarówno siebie jak i dziecko. Dobrać odpowiednią metodę oraz posiadać narzędzia i techniki reagowania na różne, trudne sytuacje. 

To wszystko dostaniesz w trakcie naszej wspólnej pracy nad snem Waszego dziecka. 

Moje dziecko ma: kolki / refluks / alergie / ząbkuje… Czy praca z konsultantką snu jest również dla nas?

Oczywiście, że tak. O sen dziecka warto zadbać zawsze, a w szczególności wtedy gdy wiemy,  że sen ten jest utrudniony. Dodatkowo podczas współpracy bardzo często okazuje się, że przyczyna problemów ze snem, wcale nie leżała po stronie medycznej. A szczególnie często dzieje się tak, gdy rodzice przychodzą z maluchem, który nie śpi przez ząbkowanie. Dzieci, które mają prawidłowo wyrobione nawyki okołosenne i higienę snu, śpią zdecydowanie lepiej i nie wybudzają ich przejściowe problemy z ząbkami.

Czy muszę zrezygnować z karmienia piersią?

Nie. Zarówno dzieci Karmione Piersią jak i Mlekiem Modyfikowanym mogą spać dobrze. U jednych i u drugich warto zadbać o podstawowe potrzeby, do których niewątpliwie, zalicza się zdrowy sen. Co więcej, to nie sposób karmienia ma wpływ na jakość snu, lecz sposób usypiania dziecka. 

Czy dostanę gwarancję efektów?

Rozumiem Wasze obawy, nie mogę jednak Wam zagwarantować, że uporacie się ze wszystkimi problemami, ani jakie konkretnie uzyskamy efekty.  Dużo zależy od dziecka (jego temperamentu, waszej sennej sytuacji w tym momencie, a może to kwestie medyczne? – to też sprawdzam) oraz od Waszego podejścia i pracy.  Czasem sukcesem jest wykrycie zdrowotnych przyczyn problemów. Czasem sukces jest wręcz niewyobrażalny, bo dziecko zaczyna przesypiać noce w 2-3 dni. Czasem jest to jednak dłuższy proces i mimo tego, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, maluch budzi się np 1 czy 2 razy w nocy jeszcze przez dłuższy czas. Tak jak gdy idziemy do dermatologa, fizjoterapeuty albo logopedy. Pracujemy nad tymi problemami co mamy, ale czy całkowicie pozbędziemy się trądziku, maluch będzie kiedyś biegał maratony albo będzie w przyszłości lektorem – tego nikt nie zagwarantuje. 🙂

 

Jednak przebadana skuteczność metod, które proponuję wynosi 94% (wg badań). Ja na podstawie moich doświadczeń, mam wrażenie że więcej, jeśli faktycznie rodzice działają zgodnie z planem. Jako skuteczność brana jest pod uwagę poprawa snu dziecka, niekoniecznie całkowite wyeliminowanie pobudek nocny.

Czy spanie z dzieckiem w jednym łóżku jest ok?

Tak. Jeśli robicie to w BEZPIECZNY sposób, każdy z Was się wysypia, lubicie tak spać i jest Wam wszystkim komfortowo, to tak. Jeśli jednak sen z dzieckiem jest Waszą ostatnią deską ratunku, by złapać choćby parę chwil snu, mama śpi wygięta w literę Z na krańcu łóżka, a tata od miesięcy sypia w salonie na sofie, jeśli czujecie się zmęczeni, niewyspani i rozdrażnieni takim spaniem, to zdecydowanie nie jest to dobra sytuacja, ani dla dziecka, ani dla rodziców. Wówczas dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, które jest najbezpieczniejszym i rekomendowanym przez Instytucje pediatryczne* miejscem snu dziecka. To, że niektórzy czują się komfortowo śpiąc z dzieckiem, nie oznacza, że Ty również powinnaś tak się wysypiać. Każdy ma inny sen i trochę inne potrzeby oraz poczucie komfortu. 

*m. in. Amerykańska Akademia Pediatryczna

Który pakiet współpracy mam wybrać?

 

Wybierz PAKIET STANDARD jeśli oprócz rzetelnych informacji i konkretnego, dobranego indywidualnie planu działania, chcesz otrzymać pełne wsparcie w całym procesie zmiany, przez okres 2 tygodni. Jeśli zależy Ci na wygodnym i stałym kontakcie ze specjalistą, który poprowadzi Was za rękę, krok po kroku do celu i podpowie jak się zachować w kryzysowych sytuacjach, to pakiet ten będzie dla Was odpowiedni. Jeśli Twoje dziecko skończyło 8 miesięcy i potrafi zasypiać tylko w jeden określony sposób (karmienie lub lulanie) ten pakiet będzie odpowiedni.

PAKIET PREMIUM jest dla Was, jeżeli oprócz skuteczności ww pakietu, cenisz sobie również komfort i elastyczność współpracy. Zależy Ci na stałym kontakcie również w sytuacjach awaryjnych: wieczorem czy w weekend aż przez 3 tygodnie. Okres ten możesz rozpocząć nawet 4 tygodnie po pierwszej konsultacji, dlatego też pakiet PREMIUM polecany jest nawet od 4go miesiąca życia. Jeśli czujesz że Twój przypadek jest trudny i wymagający, a maluszek jest “nieodkładalny” ten pakiet będzie dla Ciebie najlepszy.